У зв’язку з непомірними цінами на енергоносії в Україні і перспективою їх подальшого зростання все більше громадян країни шукають способи зниження витрат на опалення в зимовий період і збереження прийнятних умов для життя. І це не дивно, адже оплата комуналки для більшості українців стала основною статтею витрат їх скромного бюджету.
Найбільш грамотним підходом до вирішення питання про збільшення енергоефективності житла є якісне зовнішнє утеплення фасаду будівлі. Це пояснюється тим, що саме через зовнішні стіни будинку відбувається максимальна (до 40%) витік тепла назовні. При зовнішньому утепленні стіна в разі відключення опалення остигає в 6 разів повільніше, ніж при внутрішньому.
При виборі системи зовнішнього утеплення, перш за все, враховуються особливості конструкції стін. Критерієм вибору матеріалу утеплювача і способу його монтажу є технічні особливості будівлі та умови навколишнього середовища. Ціна на утеплення фасадів в найбільшою мірою залежить від вартості застосовуваного утеплювача.
Системи зовнішнього утеплення фасадів
Умовно вони діляться на наступні основні типи:
• «мокрі фасади» (з нанесенням шару штукатурки на поверхню утеплювача), що підрозділяються на легкі і важкі штукатурні системи;
• вентильовані фасади;
• багатошарові конструкції.
Найбільш популярним в силу максимальної економічності є метод «мокрого фасаду». Як утеплювач при даній технології використовуються полімерні плити і мінеральна вата. На їх поверхню в завершальній стадії робіт наноситься шар паропроникною штукатурки.
«Мокрий фасад» буває двох типів: «легкий» і «важкий». Найбільшим попитом користуються полегшені штукатурні системи, як найбільш дешеві. Конструкція складається з шару утеплювача, закріпленого за допомогою спеціального полімерцементного клею і дюбелів (кріпильних елементів) і зовнішнього захисно-оздоблювального покриття.
Важкі штукатурні системи для утеплення будинку зовні відрізняються більш товстим шаром зовнішньої штукатурки (до 5 см.), Завдяки якому значно підвищується стійкість до механічних впливів і термін служби покриття. За твердженням виробників матеріалів для даних систем він становить близько 50 років. Як кріплень використовуються дюбелі, анкери та спеціальна арматурна сітка. Розміри осередків сітки і її товщина повинні підбиратися з урахуванням товщини штукатурного шару і поверховості будинку.
Кріплення за допомогою дюбелів дозволяє плитам утеплювача рухатися щодо стіни, що запобігає їх деформацію при коливанні температур.
При виборі будь-якого методу утеплення фасаду всі роботи, включаючи підбір утеплювача, повинні проводитися виключно силами фахівців профільних фірм із застосуванням якісних сертифікованих матеріалів. Тільки при виконанні даних умов можна гарантувати максимальний термін служби покриття і його безпеку.