Іван Салій: Будуємо Україну щодня! Підсумки роботи цементної галузі

БЛОГ ІВАНА САЛІЯ

Президент Всеукраїнської спілки виробників будівельних матеріалів

ПАТ «Івано-Франківськцемент» 30.05.2017
Зростання обсягів будівництва все ще спостерігається: 2016 становить 17,4%, за 4 місяці 2017 ще на 17,8 %.
Разом з тим продажі квартир повсюдно стишуються, державні програми стимулювання житлового будівництва призупинені…

Більше того, фізичний інвестор ошуканий і стурбований: акумульовано до 4,0 млрд.грн в «будинки Войцехівського», 17 тис.інвесторів тепер втрачають кошти і надію на квартири: прокуратура і суди – судять, а добудовувати не здані об’єкти повинні інвестори:в ОСББ, кооперативах тощо, за сприянням влади, КМДА та Київради.

До того ж, інфраструктурних об’єктів в Україні влада не ініціює, не курує, не веде…поза усякою логікою і ринкової, і планової економіки.

Влада – то відновлюваний на виборах ресурс народу – а ресурс повинен управляти та відповідати, а не споглядати…

Ні метро, ні мостів і розв’язок, ні залізниці із швидкістю в 300-400 км/годину і т.д., влада і бізнес не «кластерять», не організовують…
І це відчули цементники. Асоціація виробників в цементу України «Укрцемент» провела глибоко-професійний аналіз галузі за участі Урядовців…
Окремі підсумки роботи галузі:

Потужності цементної галузі сьогодні задіяні не сповна, резерв потужності обертових випалювальних печей 11,5%, а по цементним млинам резерв 32,6%. Експорт зменшився на 40,1%, імпорт виріс на 40,9 %, тобто усе «до навпаки» і це при іноземних власниках українських заводів…

Наприклад, Білорусь виготовляє цементу в 2 рази, і споживає в 1,5 раз більше на душу населення, а ніж Україна і при цьому збільшила експорт в Україну за рік в 6,7 разів. Влаштували обмежений доступ українського цементу в Білорусь через надзвичайно ускладнену процедуру отримання сертифікатів походження. У них штучними перепонами «не пускають», у нас теж – «Складно, але не пустимо!».

Йдуть міжурядові та міжміністерські перемовини: Від торгівельної «війни» ніхто не виграє, а демпінг і контрафактна продукція – то нечесна конкуренція.
Ми прогнозуємо різке збільшення обсягів будівництва в 2-3 рази, і галузь будівельних матеріалів повинна розвиватись випереджаючими темпами, мати резервні потужності.

І добре, що Харківський плитковий завод в 2016 році ввів новітню лінію великоформатної клінкерної плитки і веде будівництво нової лінії. Нарощує потужності і якість компанія «Атем Груп» і логічною була робоча і ділова зустріч на заводі «Івано-Франківськцемент» з Головою правління М.Ф. Круцем. Він же Голова Івано-Франківського обласного об’єднання роботодавців.

  

Тому зрозуміла його стурбованість проблемами очищення галузі від контрафакту і розвиток, і захист внутрішнього ринку, експортні можливості, нарощування обсягів будівництва, в тому числі бетонних доріг.

А до будівельного буму Микола Федорович уже підготувався, як ніхто…

Це колоритний, цікавий і мудрий співрозмовник, викликає захоплення цілеспрямованістю і ефективністю діяльності.
Він єдиний в галузі, хто спромігся ухилитись від продажу підприємства світовим гігантам-виробникам цементу і є єдиною в Україні національною компанією в цементній галузі. Та ще й веде монтаж нової лінії, має і винаходи, і власний патент…

Засвідчую, і їздили, і ходили по цехам, піднімались на технологічну висоту в 70 метрів, були каски, захисні окуляри, спецівки і бахіли…по від’їзду взуття не було потреби чистити. Пилососи в цехах і на території снують, газони і дерева повсюдно зелені і чисті.

Сухий спосіб виготовлення цементу на вугіллі може бути і ефективний, і екологічно переконливий.
Все можливо з волі професіонала і патріота.
Повсюдно на заводі лозунг «Будуймо Україну щодня!»
Тут усі слова ключові: Будуймо – ключове.
Україну – ключове.
Щодня – ключове.
Підписуємось!!!
Лозунг для кожного!

Президент Всеукраїнської спілки
виробників будматеріалів
І.М. Салій

Джерело: Всеукраїнська спілка виробників будматеріалів