Експерти обговорили сучасні тренди енергосбереження та енергоефективності у нерухомості

20 квітня, за медіа-підтримки Головного будівельного порталу України відбувся круглий стіл URE Club з питань енергоефективності у нерухомості.  

За даними Європейської Комісії, 40% загального енергоспоживання в Європі припадає на будівлі, при цьому дві третини цієї енергії витрачається на житлові приміщення. Очевидно, що енергоефективність та енергозбереження – світовій тренд, який з кожним роком набирає обертів. В Україні, незважаючи на об’єктивну необхідність переходити на більш раціональні технології проектування та будівництва, девелопери до ідей енергоефективності виявляють стриманий інтерес, але певний прогрес в останні роки все-таки є.

В рамках круглого столу URE Club учасники познайомилися з практичними кейсами успішного впровадження енергоефективних технологій у різних проектах нерухомості України, а також обговорити новітні тренди та перспективи.

Андрій Деменін, Danfoss, розповів про технічні рішення, що були застосовані під час реконструкції столичного ЦУМу, про те, з якими проблемами довелося зтикнутися в процесі їх реалізації та про можливості, які ці рішення відкриють в процесі експлуатації, зокрема, в зимовий період.

Олександр Зміхновський, Advansys Group поділився досвідом вспровадження енергоефективних рішень у спорткомплексі «Ліко». Так, впровадження терморегулюючого обладнання дозволило забезпечити економію енергоносіїв у розмірі 30% протягом першого року та 50% у наступні роки.

Про особливості реалізації енергоефективних рішень для отримання міжнародного сертифікату енергоефективності BREEAM на прикладі бізнес-центру «Оптима-Плаза» у Львові розповів Максим Заїка, Delta Projektconsult. За його словами, важливе значення для досягення енергоефективних характеристик має орієнтація будівлі. Окремі рішення в БЦ «Оптима-Плаза» були застосовані для досягнення оптимального мікро-клімату та економії енергоресурсів. Є можливості для використання альтернативної енергетики. За попередньою оцінкою системи BREEAM In-Use, будівля відповідає рівню Very Good й має скоро отримати сертифікат.

Доповідь Дениса Косого, Helios Strategia, була присвячена «зеленому тарифу», сонячній енергетиці та можливостям, які вони дають бізнесу. За даними компанії, будівництво великої сонячної станції — це гарний інвестиційний проект, заробити на якому можна за рахунок продажу надлишків електроенергії. Денис Косий детально розповів, як побудувати наземну сонячну електростанцію, й скільки на ній можна заробити.

Олександр Кучерявий, ARCHIenergy, розповів про европейський досвід створення пасивних, а потім і активних будинків, а також детально пояснив яким чином був спроектований перший в Україні серійний енергоефективний будинок Optima House з нульовим споживанням енергії.


Джерело: Прес-служба Головного будівельного порталу України Build Portal
Фото: Прес-служба Головного будівельного порталу України Build Portal