Тонкощі оформлення договору оренди кімнати у квартирі

За умови нестачі коштів багато хто зацікавлений в зніманні невеликих квартир або житлових кімнат на різний період. Грамотний договір оренди кімнати у квартирі допомагає зафіксувати правові відносини та сприяє їх регуляції в майбутньому. Деякі орендарі вважають, що подібні документи готують виключно юристи. Однак на практиці договір на основі зразка може скласти будь-який обиватель.

Зміст та пункти договору

Орендну угоду слід складати за зразком. Він повинен включати максимум інформаційних даних про предмет, сторони та правила угоди. На нього можна буде спиратися в суді, якщо виникне необхідність для відстоювання своїх інтересів.

Договір оренди кімнати у квартирі повторює класичну угоду про оренду житла. Такий документ повинен включати:

Основні дані про обидві сторони.

Опис предмета домовленості.

Технічні характеристики об’єкта.

Терміни оренди житлової площі. Даний пункт є бажаним, але не обов’язковим.

Доповнення до базових умов угоди.

Моменти, які пов’язані з механізмом оплати.

Можливість підвищення орендної плати та період часу, протягом якого власник зобов’язаний повідомити орендаря приміщення про зміну суми.

Основні нюанси оплати всіх комунальних послуг.

До бланка договору про оренду кімнати у квартирі може додаватися спеціальний акт з характеристикою наявних меблів. При цьому орендар в присутності власника може перевірити працездатність всіх предметів в приміщенні, сантехніки та інше.

Обов’язки сторін

Підписання договору характеризується певними обов’язками для сторін. Їх виконання є необхідним, в іншому випадку угода може бути припинена. До обов’язків орендаря відносяться наступні:

Дотримуватися термінів оплати, обумовлені заздалегідь та прописані в угоді. При цьому навіть простий варіант договору про оренду кімнати у квартирі містить пункт про застосування штрафних заходів.

Не порушувати стандартні правила використання місць загального призначення.

Підтримувати громадські норми порядку.

При цьому орендар повинен пам’ятати, що він не має права на поселення в орендовану ним кімнату третіх осіб без попереднього узгодження з власником житла. В контексті підписаної угоди орендодавець зобов’язаний:

здавати кімнату в належному для проживання вигляді;

не збільшувати вартість регулярної оплати, якщо даний момент прописаний в договорі;

забезпечувати капітальний ремонт власним коштом;

не підселювати в орендовану кімнату інших мешканців.

Також зразок договору оренди кімнати у квартирі між фізичними особами може включати цілий ряд додаткових вказівок щодо прав сторін. Наприклад, ремонт в кімнаті своїми силами виконає наймач, а власник компенсує фінансові витрати на всі витратні матеріали.

Нюанси оформлення

Подібний документ характеризується деякими особливостями правового характеру. Їх необхідно заздалегідь знати та враховувати при укладанні угоди:

Житлове приміщення може передаватися в оренду не тільки одному орендарю, а його родичам. При цьому для проживання близьких родичів не потрібне отримання додаткової згоди від власника.

Вселення третіх осіб в орендовану за законом житлоплощу слід проводити з урахуванням нормативних актів щодо соціальних норм проживання.

В чинному договорі можна позначати варіанти відповідальності за різні порушення умов угоди.

Якщо житлова кімната для здачі володіє нетиповими особливостями або власник сумнівається в нюансах складання договору – він завжди може звернутися за допомогою до грамотного юриста або нотаріуса. Фахівці допоможуть врахувати нюанси угоди та скласти документи з урахуванням всіх особливостей житла.